W czwartek 8 września 2022 r. zapraszamy PT Rodziców na zebrania z wychowawcami klas:
klasy 1 i 2 godzina 17.00
klasy 3 i 4 godzina 18.00
W czwartek 8 września 2022 r. zapraszamy PT Rodziców na zebrania z wychowawcami klas:
klasy 1 i 2 godzina 17.00
klasy 3 i 4 godzina 18.00
Doroczny Kiermasz Używanych Podręczników odbędzie się w dniach 8 i 9 września (czwartek, piątek) 2022 r. podczas dużych przerw na parterze naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)
W dniu 1. września oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Zapraszamy na krótką fotorelację.
W piątek 24 czerwca 2022 r. uroczyście zakończyliśmy obecny rok szkolny 2021/2022. Młodsze klasy spotkały się o godz. 9:00, a klasy trzecie - o godzinie 10:00. Apel w obu odsłonach profesjonalnie poprowadzili Julia Rosłoniec i Mikołaj Makowski z klasy 2c.
Po przemowach Pana Dyrektora i przedstawiciela Rady Rodziców, mieliśmy przyjemność uczestniczenia we wręczeniu najwyższych w szkole wyróżnień. Świadectwa 'z czerwonym paskiem' i dyplomy za najwyższą średnią w szkole (4,80) otrzymali Sylwia Wolska (2e) i Mikołaj Makowski (2c), którym nagrody wręczyli wraz z Panem Dyrektorem ich wychowawcy (pani Jolanta Chatkowska i pani Marta Błachnio). Mikołaj otrzymał także nagrodę specjalną za bardzo duże zaangażowanie w życie szkoły oraz nieocenioną pomoc w każdej dziedzinie, którą wręczyła mu wraz z Panem Dyrektorem opiekun samorządu szkolnego (pani Monika Tokarczyk). Samorząd uczniowski zawnioskuje o przyznanie Mikołajowi stypendium Prezesa Rady Ministrów. Drugą nagrodę specjalną otrzymał Kacper Starnowski (2b), który został laureatem i zdobywcą trzeciego miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego; tę nagrodę wręczyła pani Maria Markiewicz, wychowawca klasy. Część oficjalną apelu zamknęło przemówienie przedstawiciela samorządu uczniowskiego, Jakuba Sirucia (3d), który podziękował całej społeczności szkolnej za ciężką pracę w czasie tego wyjątkowego roku szkolnego.
W części artystycznej uroczystości wysłuchaliśmy przepięknej gry na skrzypcach w wykonaniu Marii Niebelskiej (2c) oraz urzekającego śpiewu Natalii Korczak (3c).
Wszystkim życzymy zasłużonego wypoczynku podczas wakacji :)
When you are enthusiastic about what you do,
you feel this positive energy. It's very simple.
Paulo Coelho
Szanowni Państwo,
poniżej udostepniamy wzór podania, z jakiego należy skorzystać w przypadku chęci aplikowania do naszego liceum w drugim etapie naboru.
podanie-rekrutacja-uzupelniajaca
Zainteresowani uczniowie z klas: IIc i IIf z Panią Renatą Biernacką uczestniczyli w dniu 14 czerwca w warsztatach laboratoryjnych z mikrobiologii w Katedrze Biochemii i Mikrobiologii Instytutu Biologii SGGW. Niezwykle ciekawe zajęcia prowadziła Pani dr Joanna Panasiewicz, Adiunkt w tej Katedrze. Uczniowie w dwuosobowych zespołach wykonywali preparaty, wybarwiali je i dokonywali obserwacji mikroorganizmów.Zajęcia te poszerzyły znacznie wiedzę biologiczną, rozwinęły zainteresowanie mikrobiologią i umiejętności eksperymentowania oraz pracy zespołowej. Pracownicy Katedry byli zachwyceni poziomem uczniów, ich zapałem i wiedzą.
Terminy egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2021/2022
Biologia - 29.08.2022 r. godz. 9.00 oraz godz. 14:00 (jedna osoba)
Historia - 29.08.2022 r. godz. 9.00
Fizyka - 29.08.2022 r. godz. 9.00
Język niemiecki - 29.08.2022 r. godz. 9.00
Język polski - 29.08.2022 r. godz. 9.00
Chemia - 30.08.2022 r. godz. 9.00
Matematyka - 30.08.2022 r. godz. 9.00
Geografia - 30.08.2022 r. godz. 9.00
Informatyka - 30.08.2022 r. godz. 9.00
Język hiszpański - 30.08.2022 r. godz. 9.00
Niniejszym przekazujemy informacje z biura pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego nt. programu stypendialnego m.st. Warszawy. Zachęcamy do wzięcia udziału w programie!
Miejskie stypendia to comiesięczne, konkretne wsparcie dla uczniów i studentów, wynoszące od 200 do nawet 1500 zł. Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:
– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,
– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),
– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.
Rekrutacja dla uczniów rozpoczyna się 24 czerwca i trwa do 1 sierpnia. Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października.
Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/
Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.
Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl
Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń klasy 2B Kacper Starnowski został laureatem trzeciego miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Gratulujemy wygranej!
21 czerwca 2022 r klasa o profilu matematyczno-fizycznym 2a z przedstawicielami starszego rocznika mat-fizu z 3a oraz rówieśników z biol-chemu z 2c relaksowała się w parku trampolin Hangar 646 Mokotów. Było ciekawie i zaskakująco, a co najważniejsze - nikt nie ucierpiał.
P.S. Tego samego w sumie nie można powiedzieć o rzeczach - poza jedną zagubioną parasolką (hm, być może jakimś cudem później odnalezioną;)...) na straty spisaliśmy kilka skarpetek ;( Co jednak dziwne, żadna z 80 różnych trampolin z Hangaru nie doznała szwanku ;)
15 czerwca 2022 r. klasy 3a i 3c wybrały się na wyjście edukacyjno-integracyjne do warszawskiego zoo. Niektórzy z nas byli tu po raz pierwszy, a niektórzy - nie po raz ostatni.
Poobserwowaliśmy zwierzęta małe i duże, futrzaste i milusie jak do przytulania, i te, których strach się bać i od których lepiej trzymać się z daleka...
Zapraszamy na krótka fotorelację, z kolejnej, super imprezy organizowanej w naszej szkole, jaką jest RAJD ROWEROWY. Wspaniała impreza, wspaniała młodzież.
Konkurs na najlepszą fotorelację z rajdu rowerowego:)
Zapraszamy do wzięcia udziału!!
Przewidziane nagrody rzeczowe:)
(Uwaga zostało 5 wolnych miejsc)
W dniu 10.06.2022r. klasa 2e wzięła udział w warsztatach „Pogromcy mitów ekonomicznych” realizowanych w ramach projektu „Trzecia Misja Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego”. Prowadzący warsztaty dr Tomasz Kopczewski w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnił nam, czym jest ekonomia i jej ogromny wpływ na nasze codzienne wybory oraz procesy, które zachodzą na wolnym rynku. Najbardziej spodobały się nam zajęcia praktyczne, w których mogliśmy podejmować decyzje odnośnie inwestowania pieniędzy w dobro wspólne jako niezależne jednostki, a następnie jako członkowie grup. Po szkoleniu otrzymaliśmy dyplomy oraz drobne upominki.
Następnie pani Prodziekan ds. studenckich Dominika Gadowska-dos Santos oprowadziła nas po wydziale, przedstawiła warunki rekrutacji oraz zachęciła nas do studiowania na wydziale.
W poniedziałek 30.05 klasami 1c i 1e wybraliśmy się na 3-dniową wycieczkę w okolice Giżycka do Pieczarek. Po przyjemnej podróży autokarem oraz zakwaterowaniu się w pokojach czekał na nas posiłek, niezwykle ciekawe gry terenowe oraz ognisko. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na rejs statkiem po jeziorach z Giżycka do Mikołajek. Mogliśmy podziwiać niesamowite widoki i spędzić razem czas na rozmowach. Po wycieczce promem ruszyliśmy do ośrodka, gdzie zjedliśmy obiad i mieliśmy czas dla siebie. Po kolacji odbyła się nocna gra terenowa, w której mogliśmy się zintegrować między klasowo i wykazać się w korzystaniu kompasu oraz współpracy. W środę rano po zjedzeniu śniadaniai otrzymaniu prowiantu na drogę powrotną nadszedł czas na spakowanie się i wejście do autokaru. Jednak to nie był koniec, ponieważ w drodze powrotnej zajechaliśmy do Wilczego Szańca, gdzie pod okiem pani przewodnik dowiedzieliśmy się o bunkrach, które były wykorzystywane w czasie II wojny światowej oraz o życiu wewnątrz nich. Na koniec odbył się postój, na którym mieliśmy czas na zjedzenie czegoś. Następnie bez żadnych przeszkód ruszyliśmy w miłej atmosferze do Warszawy.
Druga edycja turnieju szachowego, który odbył się 03.06.2022 r., miała miejsce w naszej bibliotece. Udział brało 8 zawodników z różnych klas, a turniej był rozgrywany w systemie brazylijskim. Po pierwszej rundzie zostali wyłonieni czterej finaliści. Po bohaterskiej walce i w pocie czoła na pierwszym miejscu zakończył turniej Mateusz Maciak z klasy 3a, który był w szczytowej formie. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Gajewski z klasy 2f. Każdy z zawodników zakończył zmagania z uśmiechem na twarzy.
Szczególne podziękowania składamy Julce Rosłoniec, która z ramienia Samorządu Szkolnego była inicjatorką i organizatorka turnieju, oraz dzielnie ją wspierającej Julii Kurdziel (obie z klasy 2c). Nagrody rzeczowe zasponsorowane przez zawsze nas wspierającą Radę Rodziców w postaci pamiątkowego dyplomu i książki wręczył Pan Dyrektor Piotr Wielogórski.
2 czerwca 2022 r., z okazji minionego Dnia Dziecka, klasami 1b i 2c udaliśmy się na zwiedzanie romantycznej północy Mazowsza, do Gołotczyzny, Ciechanowa i Opinogóry. Odwiedziliśmy Muzeum Szlachty Mazowieckiej z jego oddziałem – Muzeum Pozytywizmu na Gołotczyźnie. Po przyjeździe czekał na nas 20-minutiwy seans filmowy, z którego dowiedzieliśmy się o niezwykłej historii miłosnej i o dziejach Gołotczyzny. Film dotyczył Aleksandra Świętochowskiego (1849-1938) oraz jego młodziutkiej żony Marii, która relacjonowała ich wspólną biografię w 2004 r. Pan Świętochowski, to znany polski pisarz, tworzący głównie w strefie publicystyki (założył tygodnik Prawda), a także działacz społeczny – dzięki niemu i Aleksandrze Bąkowskiej (właścicielce Gołotczyzny), jeszcze pod rozbiorami, powstały 2 szkoły rolnicze – gospodarstw domowego dla dziewcząt wiejskich oraz Bratne – dla chłopców. Jego najbardziej znanym utworem, jest „Historja chłopów polskich w zarysie”. Po filmie obejrzeliśmy kompleks otaczający muzeum oraz domek, przeniesiony z innej wioski, który kiedyś należał do jednej z wpływowych rodzin na tym obszarze. cdn.
Po zwiedzeniu Gołotczyzny udaliśmy się do Opinogóry, do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tam dowiadywaliśmy się o życiu rodziny Krasińskich, głównie o twórczości Zygmunta Krasińskiego. Zajrzeliśmy do wozowni, gdzie zgromadzono różne pojazdy zaprzęgowe (bryczki, dorożki) i serię pomniejszych eksponatów. Spacerowaliśmy po parku otaczającym muzeum podziwiając różnorodne pomniki i nasadzoną roślinność. Na terytorium tym znajdują się także woliery z ptakami, np. z bażantami, pawiami, czy rasowymi kurami. Oprócz tego umiejscowiona jest tam też stajnia z końmi i sklep pamiątkowy.
Na koniec wpadliśmy do Ciechanowa na posiłek w naszej ulubionej restauracji sieciowej J Wolną chwilę spędziliśmy na lodach i na zwiedzaniu rynku.
Nasza wycieczka była cudownym czasem, odskocznią od codziennego życia. Dzięki niej, spędziliśmy miło dzień i poznaliśmy nowe miejsca na mapie Polski wspólnie.
Uczniowie klasy 3c z Panią Aliną Tchórzewską uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych w Katedrze Chemii w SGGW.
Dzięki Pani dr Beacie Dasiewicz, klasa biologiczno- chemiczna mogła wykonywać ciekawe doświadczenia chemiczne pod opieką wykwalifikowanej kadry z SGGW. Uczniowie przeprowadzali reakcje w roztworach wodnych, wypełniali karty pracy wpisując obserwacje, wnioski i równania reakcji.
Zajęcia warsztatowe poszerzyły znacznie wiedzę chemiczną i rozwinęły umiejętności eksperymentowania oraz pracy w zespole.
Powered by aSc EduPage