Naszym szanownym Maturzystom życzymy POWODZENIA na maturze :)
Samych łatwych tematów, lekkiego pióra, dużo pewności i wiary w wiedzę i umiejętności, które nabyliście w szkole. Wierzymy w Was i w Wasz sukces! Trzymamy kciuki :)
Naszym szanownym Maturzystom życzymy POWODZENIA na maturze :)
Samych łatwych tematów, lekkiego pióra, dużo pewności i wiary w wiedzę i umiejętności, które nabyliście w szkole. Wierzymy w Was i w Wasz sukces! Trzymamy kciuki :)
W dniach 22-26 kwietnia 2024 r. gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły fińskiej.
Zajęcia na SGH.
Zajęcia na Politechnice Warszawskiej.
Spacery w Łazienkach i po Warszawie
Politechnika warszawska: Mikołaj pilotuje, obok dyrektor szkoły fińskiej w funkcji drugiego pilota :)
W dniach 24-26 kwietnia klasy 1F i 2F realizujące program rozszerzony z geografii uczestniczyły w warsztatach geologicznych w Chęcinach w Górach Świętokrzyskich. Rozpoczęliśmy od zajęć laboratoryjnych, gdzie mogliśmy obejrzeć ziarna piasku pod mikroskopami a następnie rozpoznawaliśmy skały i minerały i poznawaliśmy ich przeznaczenie oraz genezę. W laboratorium komputerowym poznawaliśmy genezę skorupy ziemskiej tworząc modele komputerowe.
Podczas zajęć w kamieniołomie Gnieździska poszukiwaliśmy skamieniałości, udało się znaleźć belemity, amonity, gąbki i ramienionogi. Na górze Miedzianka poznawaliśmy historię wydobycia miedzi na tym obszarze oraz jej genezę. na hałdzie pokopalnianej poszukiwaliśmy kalcytów, azurytów i malachitów - pozostałości po wydobyciu rud miedzi.
Wybraliśmy się także do Kielc - gdzie poznawaliśmy budowę geologiczną Gór Świętokrzyskich w dawnym kamieniołomie Ślichowice, który dziś stanowi rezerwat przyrody, następnie w Geoparku Wietrznia podziwialiśmy historię życia na Ziemi. Na koniec wybraliśmy się kapsułą czasu do początków Ziemi. Na terenie Kielc poznawaliśmy procesy prowadzące do powstawania jaskiń - procesy krasowe w Jaskini Kadzielnia. Budowę geologiczną Gór Świętokrzyskich poznawaliśmy także wędrując z Góry Zamkowej, Doliną Chęcińską na Górę Zelejową. Dziękujemy pracownikom Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz pasjonatom z Geolearning: Panu Damianowi, Jankowi, Mateuszowi i Filipowi za pasjonujące spotkanie z geologią w terenie.
25 kwietnia 2024 r. w Teatrze Polskim w Warszawie. Udział w ramach programu Kulturalna szkoła :)
W dniach 10-12 kwietnia klasy uczące się języka niemieckiego 3e i 2a pojechały na wycieczkę do Berlina w celu zwiedzania miasta i podniesienia umiejętności komunikacji w tym języku.
Pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży, wjechaliśmy na Wieżę Telewizyjną, by podziwiać panoramę Berlina. W czasie spaceru wzdłuż najdłuższego zachowanego kawałka Muru Berlińskiego można było zobaczyć słynną grafikę braterskiego pocałunku Breżniewa i Honeckera. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Techniki, w którym znajdowały się wystawy poświęcone żegludze, transportowi kolejowemu i mobilności samochodowej. Pod Bramą Brandenburską zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i przeszliśmy na Plac Poczdamski. Wieczorem była wycieczka do Reichstagu i podziwialiśmy Berlin nocą. Ostatniego dnia przed wyjazdem odwiedziliśmy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma i pałac Charlottenburg oraz tamtejszy park.
Cała wycieczka była interesująca i na pewno zapadnie w pamięć jej uczestnikom.
Amelia Szostak i Oliwia Cichowska
Powered by aSc EduPage