• BOISKA OTWARTE

• Boiska wielofunkcyjne oraz siłownia plenerowa przy XLII LO są otwarte dla mieszkańców w następujących terminach:

W okresie wrzesień - czerwiec

poniedziałek                      od 16.00 do zmroku, nie później niż do godz. 20.00

wtorek                               od 16.00 do zmroku, nie później niż do godz. 20.00

środa                                 od 16.00 do zmroku, nie później niż do godz. 20.00

czwartek                            od 16.00 do zmroku, nie później niż do godz. 20.00

piątek                                 od 16.00 do zmroku, nie później niż do godz. 20.00

sobota                               nieczynne

niedziela                            nieczynne

W okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień)

poniedziałek – piątek        od godz. 9.30 do godz. 15.30

Uwaga: w okresie matur (maj) od godz. 17.30 do godz. 20.00.

Regulamin korzystania z boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej

przy XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie

1. Boisko wielofunkcyjne oraz siłownia plenerowa zlokalizowane są przy XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie i zarządzane przez Dyrektora Szkoły lub osobę wskazaną przez Dyrektora.

2. Korzystanie z boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni jest bezpłatne.

3. Boisko przeznaczone jest do gry w koszykówkę, piłkę siatkową i piłkę ręczną.

4. Siłownia plenerowa przeznaczona jest do ćwiczeń siłowych i gimnastycznych.

5. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać na obiektach sportowych wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

6. Boisko i siłownia udostępniane są mieszkańcom w następujących godzinach:

- poniedziałek-piątek od godz. 16:00 do zmroku, nie później niż do godz.20:00,

- w okresie matur (maj) od godz. 17.30 do godz. 20.00,

- w soboty, niedziele oraz święta boiska i siłownia są zamknięte,

- w sezonie letnim (podczas wakacji szkolnych), boisko i siłownia czynne w godz. 9:30-15:30 od poniedziałku do piątku (w soboty, niedziele i święta obiekt zamknięty).

Użytkownicy korzystają z obiektów sportowych zgodnie z ustalonym regulaminem na własną  odpowiedzialność.

Dyrektor szkoły nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki powstałe podczas zajęć sportowych.

7. Dyrektor Szkoły zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć na boisku i siłowni:

a) w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych,
      b) w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zagrażających użytkowaniu boiska (np. burza, grad, śnieg, deszcz, silny wiatr lub temperatury poniżej 0oC)

8. Korzystający z boiska lub siłowni zobowiązani są do używania strojów sportowych oraz odpowiedniego obuwia na płaskiej podeszwie.
      Zabronione jest korzystanie z obuwia piłkarskiego z korkami metalowymi i plastikowymi.

9. Urządzenia i sprzęt znajdujący się na boiskach i siłowni należy wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem.

10. Osoby korzystające z boiska i siłowni ponoszą odpowiedzialność finansową za powstałe z ich winy szkody materialne.

11. Na terenie całego obiektu zabrania się:
      a) wnoszenia pojemników do rozpylania gazów, substancji żrących lub farbujących, opakowań szklanych, łatwo tłukących, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych,
      b) palenia tytoniu, spożywania alkoholu, odurzania się, zaśmiecania boiska,
      c) poruszania się na skuterach, rowerach, rolkach, wrotkach, deskorolkach, itp.
      d) przebywania na terenie osób nietrzeźwych i pod wpływem środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających substancji,
      e) wieszania się na bramkach oraz wchodzenia na ogrodzenia,
      f) wprowadzania zwierząt,
      g) zakłócania przebiegu zajęć osób korzystających z boiska, w tym używania wulgarnych słów oraz wykonywania takich gestów,
      h) przestawiania bramek i wyciągania mocowań urządzeń sportowych.

12. Dyrektor Szkoły nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe z powodu niewłaściwego korzystania z obiektu przez użytkowników.

13. Dyrektor Szkoły nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione rzeczy osobiste osób korzystających z boiska poza planowanymi zajęciami szkolnymi.

14. Przystąpienie do zajęć na boisku lub siłowni jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Nieprzestrzeganie powyższego regulaminu może spowodować przerwanie zajęć i wyproszenie użytkowników z boiska.

Telefon alarmowy 112
      Policja 997