• Informacje ogólne

• W roku szkolnym 2017/2018, w listopadzie rozpoczęliśmy realizację dwuletniego projektu edukacyjnego „Creating and developing your future”  (Tworzenie i rozwijanie swojej przyszłości) w ramach programu Erasmus+, Partnerstwo Strategiczne, Akcja K2, współpraca na rzecz innowacji oraz wymiany dobrych praktyk. Program finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej. Nadzór nad realizacją projektu sprawuje pani dyrektor Mariola Borowska, koordynatorem projektu jest pani Jolanta Chatkowska. W projekcie biorą udział wszyscy nauczyciele języka angielskiego: pani Katarzyna Deleżyńska, pani Bożena Zych, pani Monika Tokarczyk, pani Dominika Olczyk, pani Katrzyna Czapka; nauczyciel języka hiszpańskiego: pani Agata Burzmińska-Kosmala oraz nauczyciel języka polskiego: pani Anna Imianowska. Działania projektowe wspomagają pedagodzy szkolni: pani Joanna Saganowska i pani Katarzyna Ołdak.

Po raz kolejny współpracujemy z  trzema szkołami:

- IES Ribera del Tajo z Talavery de la Reina, Hiszpania,

- Gesamtschule Hardt z Möenchengladbach, Niemcy,

- Saint Marie z Lyonu, Francja.

Naszym celem jest harmonijny i wszechstronny rozwój naszych uczniów, tak aby osiągnęli umiejętności językowe zapewniające im sprawną komunikację w języku angielskim w odniesieniu do przyszłych studiów oraz pracy zawodowej, a także nabycie wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w życiu prywatnym i zawodowym.

Główne cele i założenia programu Erasmus+, które będziemy wspólnie  realizować w ramach projektu to:

• podniesienie kompetencji w zakresie języków obcych;
          • podniesienie kompetencji cyfrowych;
          • lepsze zrozumienie różnorodności społecznej, etnicznej, językowej i kulturowej oraz lepsze reagowanie na nią;
          • udoskonalenie umiejętności niezbędnych do zatrudnienia i tworzenia nowych podmiotów gospodarczych (w tym przedsiębiorstw społecznych);
          • bardziej aktywne uczestnictwo w życiu społecznym;
          • bardziej pozytywne podejście do projektów europejskich i wartości unijnych;
          • lepsze zrozumienie i uznawanie umiejętności i kwalifikacji w Europie i poza nią;
          • zwiększenie kompetencji związanych z profilami zawodowymi (nauczaniem, szkoleniem, pracą z młodzieżą itp.);
          • lepsze zrozumienie praktyk, strategii politycznych i systemów kształcenia, szkolenia lub na rzecz młodzieży w różnych krajach;
          • lepsze zrozumienie powiązań między kształceniem formalnym i nieformalnym, szkoleniem zawodowym, innymi formami uczenia się i rynkiem pracy;
          • większe możliwości doskonalenia zawodowego;
          • większa motywacja i satysfakcja z codziennej pracy.