• Informacje ogólne

• Nasza szkoła uczestniczy od września 2013 roku w programie Comenius – Partnerstwo Startegiczne Szkół, finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Beneficjentami tego programu są licea z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Polski. Koordynatorem szkolnym została p. Agata Foremny.

Ideą programu jest rozwijanie wśród młodzieży wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia ich wartości; pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Projekt Comenius realizowany jest głównie ze względu na możliwość osiągnięcia postawionych przed uczestnikami konkretnych celów. W przypadku projektu realizowanego przez nas priorytetem jest rewitalizacja przestrzeni miejskiej. W trakcie realizacji projektu będziemy tworzyć makiety i ich wizualizacje komputerowe 3D.  Przeprowadzimy ankiety wśród mieszkańców, aby przybliżyć obraz okolicy i jej walory nie tylko innym ludziom z naszego miasta, ale też zagranicznym partnerom biorącym udział w projekcie.

LOGO naszego projektu zaproponowane przez uczniów z Niemiec

.

W ramach realizacji projektu nasze liceum rozpoczęło współpracę z Nowym Teatrem mieszczącym się niedaleko szkoły, który został wybrany przez uczniów, jako obiekt do rewitalizacji.

Mamy nadzieję, że nie tylko zdobędziemy nowe umiejętności, ale także poznamy nowych przyjaciół z państw Unii Europejskiej.