• Erasmus+ 2022-2024

Projekt Erasmus+ realizowany od września 2022 r. w naszej szkole jest naturalną kontynuacją poprzednich edycji projektu w ramach którego nauczyciele naszej placówki rozwijają swoje kompetencje zawodowe, aby jeszcze lepiej sprostać potrzebom współczesnej młodzieży. Tytuł obecnego projektu to: „Idąc naprzeciw potrzebom Pokolenia Z”. Będzie on trwała 18 miesięcy, a będzie w nim brało udział 17 nauczycieli różnych przedmiotów. Dzięki wyjazdom na kursy zagraniczne chcielibyśmy między innymi: zwiększyć kompetencje językowe nauczycieli nie uczących języków obcych, a także zadbać o wysoki poziom językowy nauczycielek języka angielskiego. Poza tym zwiększając swoją wiedzę z zakresu pozytywnej psychologii, mindfulness jak i kreatywnego nauczania  rzeciwdziałać braku motywacji u uczniów, a także promować wśród uczniów obraz samoświadomej, zrównoważonej, silniejszej osoby skuteczniej radzącej sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Całkowita kwota dofinansowania to 38 228, 00 euro.