• Nasz Projekt

ERASMUS W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole rozpoczęliśmy w październiku 2015r. 2-letni program wymian międzynarodowych Erasmus+ Współpraca Szkół na rzecz Innowacji i Wymiany Dobrych Praktyk. Projekt finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej. Najbardziej zaangażowani uczniowie mają szansę wyjechać na warsztaty do krajów partnerskich. Projekt umożliwia uczestnikom poznawanie innych kultur, obyczajów i doskonalenie znajomości języków obcych. Koordynatorem projektu jest p. Agata Foremny, natomiast nadzór sprawuje p. dyr. Mariola Borowska. W realizacji programu uczestniczą chętni uczniowie z całej szkoły.

Nasz projekt nosi tytuł :

Mens fervida in corpore sano: Learning through food and physical activities

w polskim tłumaczeniu to :

W zdrowym ciele zdrowy duch: uczenie się poprzez jedzenie i aktywność fizyczną.

Współpracujemy z trzema szkołami z miast europejskich: Saint Marie z Lyonu we Francji, Gesamtschule Hardt z Moenchengladbach w Niemczech i IES Ribera del Tajo z Talavery de la Reina w Hiszpanii. Naszym głownym celem jest krzewienie zdrowego stylu życia. Jednym z naszych wspólnych działań jst stworzenie książki kucharskiej z przepisami na przysmaki kuchni francuskiej, niemieckiej, hiszańskiej i polskiej.

Projekt kończymy w 2017 roku.

WordPress - strona naszego projektu, prowadzona przez szkoły partnerskie

Autor artykułu: Julia Sieradz kl.1f

Konsultacja : Anna Imianowska i Agata Foremny