W dn. 25 lutego 2022 r. o godz. 15:00 w gmachu XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Warszawie, odbyła się międzyszkolna konferencja The BEST OF Erasmus+ Projects, której celem była wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami, wiedzą nabytą na kursach Erasmus+ i rezultatami projektu z przedstawicielami zaprzyjaźnionych szkół warszawskich.
Książki, które warto przeczytać – rekomendacje biblioteczne na luty 2022
It Ends with Us - Colleen Hoover
Pewne książki powstały po to, by najpierw złamać Twoje serce, a następnie je uleczyć, choć niekoniecznie szczęśliwym zakończeniem. Właśnie w taką emocjonalną podróż zabierze Cię "It Ends with Us" - książka, która pozwoli Ci przeżyć emocje wraz z bohaterami i na nowo zakochać się w romansach.
Wielki Gatsby - F.S. Fitzgerald
Powieść uznana za jedną z najważniejszych w XX wieku. Autor, Francis Scott Fitzgerald, czołowy twórca tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich, ukazał desperację i zagubienie młodych Amerykanów w okresie prosperity po I wojnie światowej. Właśnie barwny obraz obyczajów, romanse, miłości i tragedie oraz szybkie fortuny z prohibicją w tle stanowią o nieprzemijającym uroku książki.
Lolita - Vladimir Nabakov
Najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, uznawana za arcydzieło literatury światowej. Humbert Humbert – uczony, esteta i romantyk – zakochuje się bez pamięci w Dolores Haze, dwunastoletniej dziewczynce o jedwabistej skórze, która jest córką jego gospodyni. Czterdziestolatek ogarnięty obsesją na punkcie dziewczynki zgadza się na poślubienie pani Haze tylko po to, żeby być blisko Lolity. Kiedy dziewczyna zaczyna szukać uwagi gdzie indziej, Humbert zabiera ją w podróż po kraju, a to wszystko w imię miłości. Zabawna, ekstrawagancka, łamiąca serce i pełna pomysłowych gier słownych Lolita to niezapomniane arcydzieło obsesji, złudzeń i pożądania.
Piramida 2022
Szanowni Państwo
Jest nam bardzo miło, że V edycja Konkursu Piramida cieszy się równie dużym zainteresowaniem jak poprzednie. Pragniemy poinformować, że do etapu online, który z powodu wprowadzenia nauki zdalnej, został przełożony na dzień 4 marca 2022 r. godz. 9:00, zgłosiły się zespoły z następujących szkół:
- Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Cecylii Plater - Zyberkówny w Warszawie
- LXX Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie
- III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie
- XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie
- Społeczne Liceum nr 17 w Warszawie
- XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej
- CLVII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie
- XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Warszawie
- Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 w Warszawie
- LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha
KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ – rekomendacje biblioteczne na styczeń 2022
1. John Green "Gwiazd naszych wina"
Wzruszająca powieść dla młodzieży, która mogłaby być sentymentalna i mogłaby spłaszczać naprawdę ważne sprawy, a jednak tego nie robi. Historia umierającej nastolatki, która chwilę przed śmiercią poznaje jeszcze smak prawdziwej miłości, jest nieoczekiwanie mądra i piękna.
2. Charles Dickens "Wielkie nadzieje"
Jedna z najważniejszych powieści Dickensa to historia Pipa, wychowywanego przez siostrę oraz jej męża. Biedny chłopiec spotyka na swojej drodze ukrywającego się przestępcę, któremu zgadza się pomóc. Jakiś czas później otrzymuje ogromną kwotę od anonimowego darczyńcy i wyrusza do Londynu, by zdobyć edukację.
3. Gabriel Garcia Marquez "Miłość w czasach zarazy"
Przepiękna historia miłości, która zaczyna się gdy bohaterowie są bardzo młodzi i towarzyszy im obojgu przez całe dalsze życie. Choć Fermina początkowo odrzuca Florentina i uczucie, jakim go darzy, by wyjść za bogatszego człowieka, nigdy nie przestaje go kochać i w końcu po wielu latach pozwala mu zdobyć swoje serce.
Polecam,
Danuta Stacharska
JUBILEUSZ 140-LECIA XLII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MARII KONOPNICKIEJ
W październiku 2022 roku planowane są obchody 140-lecia istnienia naszej szkoły. Uprzejmie prosimy o kontakt osoby zainteresowane obchodami jubileuszu, a zwłaszcza spotkaniem absolwentów.Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w organizacji tej uroczystości. Wszystkich chętnych do współpracy prosimy o kontakt z Dyrekcją lub z Komitetem Organizacyjnym Jubileuszu Szkoły pod numerem: 22 849 69 64 lub na adres mailowy: konopnicka140@gmail.com
Życzenia świąteczno-noworoczne
Całej społeczności szkolnej XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Warszawie: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom administracyjnym, życzymy białych, pachnących choinką świąt, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, odpoczynku i radosnych chwil, a w Nowym Roku 2022, zdrowia, sukcesów w pracy, spełnienia marzeń i realizacji planów.
Piąta edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu z Przedmiotów Przyrodniczych PIRAMIDA
Szanowni Państwo,
Bardzo miło nam poinformować, iż w roku szkolnym 2021/2022 XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie organizuje kolejną, piątą już edycję Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu z Przedmiotów Przyrodniczych Piramida, dedykowanego wszystkim uczniom warszawskich szkół ponadpodstawowych.
Tegoroczna edycja Konkursu została objęta honorowym patronatem: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
W związku z tym pragniemy serdecznie Państwa zaprosić do wzięcia udziału we wspomnianym projekcie. Jesteśmy pewni, że wzorem lat ubiegłych Konkurs Piramida będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, a walka o zwycięstwo będzie toczyła się do samego końca :)
Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji oraz przebiegu Konkursu zawarte są w regulaminie oraz harmonogramie. Zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły: www.lokonopnicka.edupage.org/, gdzie w zakładce „PIRAMIDA” znajdziecie Państwo m. in. przykłady zadań ćwiczeniowych z poprzednich lat, wspomniany regulamin oraz harmonogram.
Z poważaniem
Szkolny koordynator Konkursu Piramida,
Paweł Pałabus
KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ – rekomendacje biblioteczne na grudzień 2021
Książki, które warto przeczytać – rekomendacje biblioteczne na grudzień 2021
1. Śniadanie u Tiffany'ego – Truman Capote"Śniadanie u Tiffany'ego" to najpopularniejsza powieść znanego, amerykańskiego pisarza – Trumana Capote, która stała się inspiracją do stworzenia kultowego filmu z piękną Audrey Hepburn w roli głównej!
"Śniadanie u Tiffany'ego" to zbiór niepowtarzalnych i wzruszających, czterech historii, w którym poznamy miłość widzianą z różnych perspektyw. Oczywiście najbardziej znaną opowieścią jest tytułowa, która doczekała się ekranizacji w 1961 roku i cieszy się ogromną popularnością do dziś!"Śniadanie u Tiffany'ego" to warta uwagi książka, w której poznamy jeszcze trzy inne opowieści: "Dom z kwiatów", "Brylantową gitarę" oraz "Bożonarodzeniowe wyznanie". Każde z nich ukaże nam siłę miłości, jej różnorodne formy oraz przekona, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko otworzymy się na nowe doświadczenia.
2. Rewizja – Remigiusz Mróz
"Rewizja" jest następnym tomem popularnej serii Remigiusza Mroza opisującym sprawę, w którą zamieszana jest Joanna Chyłka. Sprawdź, co tym razem będzie musiała udowodnić ambitna prawniczka i czy jak zawsze nie cofnie się przed niczym.
Dwie kobiety, matka i córka romskiego pochodzenia zostają brutalnie zgwałcone, następnie zamordowane. Zdruzgotany ojciec i mąż zgłasza się do firmy ubezpieczeniowej, by wypłacić gotówkę z polisy na życie. Niestety, agent nie chce wypłacić pieniędzy, bo kwota opiewa aż na milion złotych. Rom zamiast zostać milionerem, zostaje oskarżony o zabójstwo swojej rodziny. Mężczyzna jest zrozpaczony i szuka pomocy u prawniczki Joanny Chyłki.
"Rewizja" to Ciekawy kryminał i dramat sądowy, w którym akcja płynie szybko, a kolejne wydarzenia są coraz bardziej zaskakujące. Mróz porusza ważne kwestie moralności, tolerancji i ludzkiej przyzwoitości. Dociera do punktu, w którym wielka korporacja staje do walki ze zwykłym człowiekiem. Kto wygra?
3. Tajemna historia – Donna Tartt
"Tajemna historia" to pasjonująca i miejscami mrożąca krew w żyłach opowieść, która przyciągnie każdego, kto chce zarówno poczuć dreszcz emocji, jak i zetknąć się z naprawdę dobrym kawałkiem literatury obyczajowej. Donna Tartt, autorka książki, dokłada wszelkich starań, aby jej tekst było nie tylko porywający, ale również zgodny z realiami historyczno - geograficznymi.
"Tajemna historia" koncentruje się wokół losów młodego mężczyzny, Richarda Papena, który rozpoczyna studia w Nowej Anglii. Elitarny college ma mu niezwykle dużo do zaoferowania; największa przygoda Richarda rozpoczyna się jednak dopiero po dołączeniu do zgranej grupy błyskotliwych studentów filologii klasycznej. Pieczę nad chłopakami przejmuje nieco osobliwy, ale i niezwykle inteligentny wykładowca, dzięki któremu młodzi ludzie odkrywają zupełnie nowe spojrzenie na rzeczywistość.
"Tajemna historia" to książka, która gwarantuje, że nie będziesz w stanie oderwać się od niej aż do ostatniej strony.Polecam
Danuta Stacharska
JUBILEUSZ 140-LECIA XLII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MARII KONOPNICKIEJ
W październiku 2022 roku planowane są obchody 140-lecia istnienia naszej szkoły. Uprzejmie prosimy o kontakt osoby zainteresowane obchodami jubileuszu, a zwłaszcza spotkaniem absolwentów.
Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w organizacji tej uroczystości. Wszystkich chętnych do współpracy prosimy o kontakt z Dyrekcją lub z Komitetem Organizacyjnym Jubileuszu Szkoły pod numerem: 22 849 69 64 lub na adres mailowy: konopnicka140@gmail.com
DNI SZKOŁY GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W KONOPNICKIEJ
W dniach 25-26.11.2021 r. odbyły się Dni SGH w naszym Liceum organizowane przez wychowawców klas akademickich SGH we współpracy z wykładowcami i pracownikami SGH.
W czwartek 25.11.2021 r. uczniowie klas akademickich: 1e,2e,3e oraz 3dg wzięli udział w konkursach wiedzy z geografii, języka angielskiego z elementami business English, matematyki oraz podstaw przedsiębiorczości, które są przedmiotami rekrutacyjnymi do Szkoły Głównej Handlowej.
W piątek 26.11.2021 r. zwany ”Black Friday” uczniowie klas akademickich uczestniczyli w spotkaniu z naszymi gośćmi ze Szkoły Głównej Handlowej zorganizowanym w sali gimnastycznej w Konopnickiej. Pani dr Renta Pajewska-Kwaśny oraz pani mgr Sylwia Remiszewska przedstawiły procedury i zasady rekrutacji oraz bogatą ofertę kierunków studiów na SGH. Następnie prof. dr hab. Mikołaj Pindelski wygłosił wykład, w którym przedstawił metody wykorzystania mediów społecznościowych w reklamowaniu i sprzedaży produktów. Pan mgr Damian Strzelczyk, założyciel TUTLO, opowiedział o tym jak założyć i prowadzić własną firmę.
Po wykładach zostały ogłoszone wyniki konkursów przedmiotowych. Pierwsze miejsce w konkursie jęz. angielskiego, a także w konkursie geograficznym zajęła klasa 3e, która zdobyła też najwięcej punktów w globalnej punktacji konkursowej i wygrała tort, który tradycyjnie był nagroda główną. Członkowie zwycięskich zespołów otrzymali też liczne nagrody rzeczowe: koszulki, termosy i inne gadżety ufundowane przez Szkołę Główną Handlową. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :-)
5
NIEMCY dla ZNAWCÓW w czasie koronawirusa
W naszym Liceum 22 listopada 2021 odbył się mazowiecki konkurs języka niemieckiego „Niemcy dla Znawców”.
Niestety, z powodów epidemiologicznych zmieniała się zarówno lista zgłoszonych szkół, jak i lista uczestników. Ostatecznie w murach naszej szkoły powitaliśmy Uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie, którzy z powodu kwarantanny przyjechali również w okrojonym składzie.
Jury konkursowe po wysłuchaniu uczestników postanowiło docenić trud i zaangażowanie wszystkich. Każdy otrzymał podziękowania, bon do Empiku i pamiątkową tarcze XLII Liceum Ogólnokształcącego.
Mamy nadzieję, że wirus nie pokrzyżuje nam konkursowych planów za rok:)
3
Kto jest przebrany, ten jest niepytany :)
29.10.2021 r., czyli w ostatni piątek października, Samorząd uczniowski zorganizował w szkole doroczną akcję „Kto jest przebrany, ten jest niepytany”, czyli taki nasz szkolny dzień przebierańców (uff, na szczęście w tym roku żaden lockdown nam planów nie pokrzyżował). Było wspaniale – czasem krwiście strasznie, czasem cudownie bajecznie…zawsze zaś zaskakująco. Na korytarzach pojawiły się bowiem postaci znane nam z horrorów, komiksów i bajek lub…wprost z życia wzięte, ale w jakim niecodziennym wydaniu! IFilmik obejrzysz tutaj:
Wszystkim przebranym dziękujemy, a tych, którzy się zagapili i żałują, już dzisiaj zapraszamy na nasz następny dress-up day za rok!
3
Wycieczka klasy 1C do Kampinoskiego Parku Narodowego
Dnia 20 października 2021 roku nasza klasa 1c miała przyjemność wziąć udział w wycieczce do Kampinoskiego Parku Narodowego . Była to nasza pierwsza wyprawa, na której mieliśmy szanse zintegrować się jako klasa oraz powiększyć naszą wiedzę. Kampinoski Park Narodowy położony jest na północny zachód od Warszawy. Jako jedyny kraj posiadamy tak obszerny teren zalesiony w stolicy. Inną nazwą parku są tzw. „Zielone Płuca Warszawy”. Po obszarze oprowadzała nas przewodniczka, która pozwalała nam zgłębić wiedzę na temat roślin i zwierząt. Dzięki przekazanym nam informacjom dowiedzieliśmy się, że drzewa mają uczucia, potrafią porozumiewać się między sobą, uwielbiają być przytulane oraz głaskane. Podczas zwiedzania poznaliśmy również zwyczaje żywieniowe zwierząt oraz przyjrzeliśmy się z bliska przedstawicielom flory i fauny. Na koniec wycieczki było ognisko przy którym mogliśmy zjeść i porozmawiać z rówieśnikami. Mimo długiej drogi, każdy dobrze się bawił oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat świata roślin, jak i zwierząt. Na pewno wszelkie informacje przydadzą nam się w przyszłości, a chwile spędzone razem na długo zapamiętamy.
Aleksandra Redo i Ksawery Adamiak
Książki, które warto przeczytać- rekomendacje biblioteczne na listopad
1. Emily Jane Brontë - Wichrowe Wzgórza
Nie ma chyba piękniejszej książki dla kobiet niż właśnie „Wichrowe Wzgórza”.
Powieść spod pióra kolejnej słynnej, angielskiej pisarki to historia dziejów trzech pokoleń dwóch rodzin. Historia, w której wielka miłość i pragnienie szczęścia przeplatają się zogromnym pragnieniem zemsty. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję – zwłaszcza jeśli lubimy powieści miłosne, wyszukany, elegancki język i styl retro.2. Lee Harper - Zabić drozda
Książka, która ukazała się w 1960 roku i natychmiast zdobyła wielką popularność. Historia dzieje się w latach 30. XX wieku. Głównymi bohaterami są Atticus Finch i jego oskarżony o gwałt na białej dziewczynie czarnoskóry klient. Pozornie prosta sprawa staje się ogromnym wydarzeniem z uwagi na panujący wszędzie rasizm.3. Stieg Larsson - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Jeśli interesują cię naprawdę dobre książki, a przede wszystkim dobre kryminały, to nie możesz nie sięgnąć po „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – pierwszy tom z wybitnej serii „Millennium”.To opowieść o zniknięciu nastolatki oraz dziennikarskim śledztwie, które rozgrywa się wiele lat później. Barwne, ciekawe postaci, niesamowicie wciągające, świetnie napisane dialogi i porywająca akcja, od której nie sposób się oderwać, choćby poranek zbliżał się niebezpiecznie szybko.
Polecam!
Danuta Stacharska
nauczyciel bibliotekarz
„Niemcy dla Znawców- Deutschland für Kenner”2021 .
Szanowni Nauczyciele Języka Niemieckiego, Drodzy Uczniowie:)
Serdecznie zapraszamy do udziału w XV edycji konkursu „Niemcy dla Znawców- Deutschland für Kenner”2021 .
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych z językiem niemieckim w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Tegoroczna edycja poświęcona jest czytaniu poezji.
Prosimy o zgłaszanie chętnych szkół/uczniów do dnia 10.11.2021 faxem pod nr 22-849-69-64.
Zgłoszone szkoły otrzymają fragmenty poezji do nauki pięknego czytania. Finał Konkursu odbędzie się 16.11.2021 i będzie polegał na przeczytaniu przygotowanego tekstu ( jednego z zaproponowanych przez XLII LO) i zupełnie nowego fragmentu wylosowanego przed komisją konkursową.
W skład komisji konkursowej wchodzą nauczyciele opiekunowie zgłoszonych uczniów.
Regulamin konkursu zakłada, że w/w nauczyciele nie mogą oceniać uczniów ze swojej szkoły.
Zapraszamy do udziału w konkursie:)
Dyrekcja XLII LO oraz organizatorka Justyna Foch
Wyżyna Krakowsko-Częstochowska – trzydniowa wycieczka klas 1b i 2c
W dniach 20-22 października 2021 r. wykorzystaliśmy cudownie słoneczne dni polskiej złotej jesieni na zwiedzanie Krakowa i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (potocznie zwanej Jurą) oraz Ojcowskiego Parku Narodowego.
Pierwszego dnia przypomnieliśmy sobie najważniejsze miejsca w Krakowie: Wzgórze Wawelskie z sympatycznym smokiem wawelskim, słynną Katedrą i Dzwonem Zygmunta, Rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką. Na nocleg udaliśmy się do Podlesic.
Drugiego dnia na Szlaku Orlich Gniazd zwiedziliśmy gród na górze Birów oraz majestatyczny zamek Ogrodzieniec we wsi Podzamcze. Zobaczyliśmy zamek Mirów (obecnie remontowany) i zwiedziliśmy bliźniaczy zamek Bobolice i jego błonia. Wieczorem udaliśmy się na spacer na górę Zborów, gdzie z punktu widokowego na wysokości ponad 450 m n.p.m. podziwialiśmy bajeczny zachód słońca wśród malowniczych skałek ostańcowych. Dzień zakończyliśmy ogniskiem (z pieczeniem kiełbasek i…pajd chleba) w Podlesicach.
Trzeci dzień poświęciliśmy na odwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Tutaj zwiedziliśmy jaskinię zwaną Grotą Łokietka oraz udaliśmy się na spacer Doliną Prądnika od niepowtarzalnej Bramy Krakowskiej do jedynej w swym rodzaju Kaplicy „Na Wodzie” św. Józefa Robotnika. Kolejnym punktem na szlaku był imponujący zamek w Pieskowej Skale; spacerem udaliśmy się zobaczyć także pobliską wyjątkową Maczugę Herkulesa, symbol Ojcowskiego Parku Narodowego.
To był naprawdę wartościowy i dobrze spędzony wspólnie czas. Takie wycieczki edukacyjno-integracyjne polecamy wszystkim!
23
Terenowe warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
W dniach 11-13 października klasy 2d, 2e realizujące rozszerzony program geografii wzięły udział w terenowych warsztatach geologicznych w Górach Świętokrzyskich. Realizowaliśmy program wyjazdu wraz z firmą Geolearning. W skład warsztatów weszły zajęcia terenowe realizowane przede wszystkim w nieczynnych kamieniołomach i kopalniach, gdzie w przeszłości wydobywano skały i minerały. Dzięki odsłonięciom skalnym mogliśmy dokładnie i w przystępny sposób poznać budowę geologiczną Gór Świętokrzyskich oraz skały i minerały tam występujące. Podczas zajęć w terenie na hałdzie kopalnianej Miedzianka zbieraliśmy skały, minerały (malachity i azuryty oraz kalcyt), w kamieniołomie Gnieździska uzbrojeni w młotki i okulary ochronne szukaliśmy skamieniałości takich jak amonity, belemity czy gąbki. Niektórym udało się znaleźć piękne okazy. Oprócz zajęć terenowych odwiedziliśmy Europejskie Centrum edukacji Geologicznej Uniwersytetu warszawskiego w Chęcinach. W nowoczesnym budynku korzystaliśmy z laboratoriów oraz pracowni komputerowych aby obejrzeć znalezione minerały. W pracowni komputerowej przyglądaliśmy się zjawiskom zachodzącym na Ziemi dzięki aplikacji Earth. W środę, w ostatnim dniu wyjazdu poznaliśmy historię zamku w Chęcinach, analizowaliśmy procesy krasowe w Jaskini na Kadzielni oraz procesy górotwórcze i ruchy masowe w Rezerwacie Ślichowice. Nie zabrakło też zajęć integracyjnych, spędziliśmy miło czas przy ognisku oraz kibicując polskiej drużynie podczas meczu z Albanią. Dziękujemy organizatorom – firmie Geolearning, ośrodkowi Wierna w Bocheńcu i naszym wychowawcom oraz nauczycielom za wspólnie spędzony czas.
23
13.10.2021 Ślubowanie klas pierwszych
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dnia 13 października 2021r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. W trakcie uroczystości głos zabrał dyrektor naszego liceum pan Piotr Wielogórski oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego Natalia Napiórkowska oraz Jakub Siruć.
Witamy klasy pierwsze w społeczności XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie!
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu Samorządu Uczniowskiego i wszystkich uczniów XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Dyrekcji, nauczycielom, pedagogom, psychologom, pracownikom administracji i obsługi, osobom odpowiedzialnym za estetyczny wygląd szkoły, sferę gastronomiczną, bezpieczeństwo, zdrowie i rozwój naszej placówki oraz Radzie Rodziców wspierającej wiele naszych szkolnych projektów i przedsięwzięć dziękujemy za zaangażowanie i dotychczasową działalność na rzecz szkoły i życzymy dalszych sukcesów, wiele zdrowia i siły, a także zadowolenia i radości z wykonywanego zawodu. Swoje słowa kierujemy do każdej osoby działającej w szkole, pragnąc wyrazić naszą wdzięczność za codzienną pomoc i troskę o nas. Wiemy, że posiadanie wspierającej kadry nauczycielskiej i osób odpowiadających za przyjemny, zdrowy, bezpieczny i efektywny czas w szkole to cenny skarb, i my taki skarb posiadamy.
Samorząd Uczniowski i uczniowie
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie