• logo UW na ścianie hotelu
          • Terenowe warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich

• wycieczka edukacyjna klas 2e i 4e

W dniach 12-14 września klasy 4e i 2e realizujące program rozszerzonej geografii uczestniczyły w warsztatach geologicznych w okolicach Chęcin w Górach Świętokrzyskich. Uzupełniały w ten sposób swoją wiedzę w zakresie geologii Polski. W programie warsztatów znalazły się m.in. poszukiwanie skamieniałości w kamieniołomie Gnieździska, poznawanie i poszukiwanie skał i minerałów na hałdzie kopalnianej Góra Miedzianka, zajęcia laboratoryjne z mikroskopami, zajęcia komputerowe z zastosowaniem programu Earth oraz wycieczki terenowe na Górę Zamkową i Górę Zelejową. Uczniowie zwiedzili także Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinie Na Kadzielni oraz Rezerwat Ślichowice w Kielcach. Efektem udziału w warsztatach jest pogłębiona wiedza geologiczna, nowe umiejętności zdobyte przez pracę w terenie, a także niesamowite okazy skamieniałości - amonitów, belemnitów oraz minerałów – azurytów, malachitów i kalcytów. Część z nich można zobaczyć w pracowni geograficznej (sala 15). Podczas wyjazdu uczniom towarzyszyli pracownicy naukowi z Wydziału Geologii Uniwersytetu – pan Przemek i pan Eryk, instruktorzy Geolearning. Bazą warsztatową było Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach – nowoczesny i ekologiczny ośrodek badawczo-konferencyjny Uniwersytetu Warszawskiego.

• logo szkoły - maria konopnicka
          • Zebrania z Rodzicami

• W czwartek 8 września 2022 r. zapraszamy PT Rodziców na zebrania z wychowawcami klas:

klasy 1 i 2 godzina 17.00

klasy 3 i 4 godzina 18.00

• a person reading a book cartoon
          • Kiermasz używanych podręczników

• Doroczny Kiermasz Używanych Podręczników odbędzie się w dniach 8 i 9 września (czwartek, piątek) 2022 r. podczas dużych przerw na parterze naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)