• logo szkoły
          • Życzenia świąteczno-noworoczne

• Całej społeczności szkolnej naszego liceum: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom administracyjnym i Przyjaciołom, życzymy pogodnych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego, dostatniego i niosącego optymizm Nowego Roku!

• choinka szkolna
          • Apel jasełkowy

• 22 grudnia klasy 2e i 3e wraz z wychowawcami zorganizowały dla nas apel jasełkowy. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

• logo politechnki warszawskiej
          • OPEN LAB na Politechnice Warszawskiej

• Klasa 4c zakończyła projekt OPEN Lab na Politechnice Warszawskiej. Wzbogaciliśmy nasza wiedzę z rozszerzonej chemii w zakresie teoretycznym i praktycznym. Jestesmy bardzo zadowoleni, że udalo nam sie wziąć udział w projekcie i zrealizować wszystkie zaplanowane eksperymenty. W nagrodę na ostatnich zajęciach mogliśmy sami dla siebie wyprodukować kosmetyki: kule do kąpieli oraz mydelka :)

• logo szkoły
          • Nasz MIKOŁAJ jest najlepszy!

• Mikołaj Makowski z klasy 3C został Stypendystą Prezesa Rady Ministrów. W ubiegłym tygodniu odebrał dyplom podczas uroczystej Gali zorganizowanej w Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. Nagrody są przyznawane najlepszym uczniom.

MIKOŁAJU, GRATULUJEMY!!!

• logo konkursu - kolorowa piramida
          • Konkurs PIRAMIDA 2022/2023

• Szanowni Państwo,

Bardzo miło nam poinformować, iż w roku szkolnym 2022/2023 XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie organizuje kolejną, szóstą już edycję Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu z Przedmiotów Przyrodniczych Piramida, dedykowanego wszystkim uczniom warszawskich szkół ponadpodstawowych.

Tegoroczna edycja Konkursu została objęta honorowym patronatem: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

W związku z tym pragniemy serdecznie Państwa zaprosić do wzięcia udziału we wspomnianym projekcie. Jesteśmy pewni, że wzorem lat ubiegłych Konkurs Piramida będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, a walka o zwycięstwo będzie toczyła się do samego końca :)

Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji oraz przebiegu Konkursu zawarte są w regulaminie oraz harmonogramie. Na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „PIRAMIDA” znajdą Państwo m. in. przykłady zadań ćwiczeniowych z poprzednich lat, wspomniany regulamin oraz harmonogram.

zakładka konkursu

Szkolni koordynatorzy Konkursu Piramida:

Alina Tchórzewska

Paweł Pałabus