• XV Tydzień Misyjny

W dniach od 4 do 8 października 2021 r. odbył się w naszej szkoleXV Tydzień Misyjny, podczas którego mieliśmy okazję bliżej poznać codzienne życie ludzi mieszkających w innych krajach.

Naszą akcję honorowym patronatem objęli:

1. Burmistrz Dzielnicy Mokotów
          2. Dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce
          3. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

Z naszego zaproszenia skorzystali misjonarze pracujący w różnych stronach świata m.in. w Chile, Wietnamie, Kongo. Spotkania odbywały się w ramach lekcji religii oraz godzin wychowawczych chętnych klas. Odwiedzili nas zakonnicy i osoby świeckie. Wszyscy przekazywali uczniom wiedzę na temat krajów, w których pracowali, na temat ich kultury i przede wszystkim systemu edukacji.

Dużą atrakcją była mała loteria fantowa, z której dochód w całości przeznaczony jest na cele edukacyjne w Afryce. Na pierwszym piętrze naszej szkoły znajdowało się stoisko z losami i upominkami dla osób, które brały udział w tej akcji.  Przy zakupie losu można było wygrać nagrodę główną lub nagrodę pocieszenia. Wśród licznych ochotników było zarówno wielu uczniów jak i nauczycieli.

Wszystko poszło sprawnie i zgodnie z planem, który miał na celu zachęcenie jak największą liczbę ochotnikówdo udziału w akcji. Loteria może odbywać się dzięki sponsorom, którzy dają nam w prezencie różne gadżety i fanty. Tu wielki ukłon w stronę rodziców, którzy co roku angażują się w naszą akcję i hojnie nas wspomagają.

Stoisko z losami jest świetnym pomysłem, żeby zachęcić uczniów do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu. Natomiast całe wydarzenie wiązało się z celem znacznieważniejszym od nagród czy upominków. Najważniejsza jest pomoc dla potrzebujących, którą w pewnym stopniu każdy z nas może zaoferować. Myślę, że powinniśmy częściej organizować podobne akcje, które mogą przyczynić się do rozwoju edukacji w mniej zamożnych państwach.