• Realizacja projektu

• PROJEKT POWER - Dzielimy się doświadczeniami

30.08.2018 w naszym Liceum, XLII LO im. M. Konopnickiej,  odbyło się spotkanie w ramach projektu POWER SE.

Wzięli w nim udział nauczyciele z LXII LO im. L. Kossutha, CV LO im. Z. Herberta oraz XLII LO im. M. Konopnickiej.

Celem spotkania było:

• przedstawienie  prezentacji z odbytych szkoleń
          • wymiana spostrzeżeń dotyczących odbytych kursów
          • przedstawienie programu szkoleń, najciekawszych pomysłów, nowości związanych z metodyką nauczania, motywowaniem uczniów oraz wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu.

PROJEKT POWER - Dzielimy się doświadczeniami

28.11.2018 w naszej szkole miały miejsce Mokotowskie Targi Liceów.

Uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych oraz trzecich ze szkół gimnazjalnych przybyli w towarzystwie swoich nauczycieli. Uczniowie odwiedzali stoiska liceów, natomiast nauczyciele odwiedzali nasze stoisko „POWER SE – mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”. Zainteresowanie było ogromne.

PROJEKT POWER - Dzielimy się doświadczeniami

W ramach upowszechniania rezultatów naszego projektu, 25.06.2019, gościliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii.

Po krótkiej prezentacji dotyczącej szkoleń, w których uczestniczyliśmy w roku szkolnym 2018/19, przedstawiliśmy dotychczasowe rezultaty naszego projektu, m. in.

1. Innowacja  ”Technical English” (autorstwa nauczyciela po kursie ICT)
          2. Scenariusze zajęć na lekcje wychowawcze (autorstwa nauczyciela po kursie ”Satisfying School Experience):

Budowanie Zespołu (Team Building)

Radzenie sobie ze stresem (Handling Stress)

Zarządzanie Czasem (Time Management)

1. Tydzień Misyjny z udziałem zagranicznych misjonarzy (zorganizowany przez nauczyciela po kursie  językowym dla szkolnej kadry pedagogicznej)
          2. Spotkanie z Izraelem (zorganizowany przez nauczyciela po kursie  językowym dla szkolnej kadry pedagogicznej)