• Jubileusz 140-lecia Liceum i Zjazd Absolwentów

• W dniu 4 listopada 2022 r. w gmachu XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Warszawie odbyła się uroczystość 140-lecia naszej placówki.

Jubileusz 140-lecia istnienia szkoły, do którego przygotowania trwały kilka miesięcy, już za nami. Wszystko udało się doskonale. Licznie przybyli zaproszeni goście podkreślali w swych przemówieniach długą historię szkoły. Już nikt nie zapomni adresu przy ulicy Barbary 5 w Warszawie, od którego wszystko się zaczęło. Pan Dyrektor Piotr Wielogórski w swym wystąpieniu podkreślił nowoczesny charakter Konopnickiej. Przeszłość idąca w parze z teraźniejszością pełną innowacji, nowych projektów i wyzwań to znak rozpoznawczy naszego liceum.

Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na spektakl, któremu towarzyszyła wspaniała muzyka, grana przez młodzież na żywo (do własnych kompozycji autora, Jakuba Śirucia z klasy 4d). Na scenie wystąpiły dwie Konopnickie, które przeniosły nas do atmosfery XIX i początków XX wieku. Ideą sztuki było ukazanie niejednoznacznego, uniwersalnego i bardzo kobiecego oblicza naszej patronki.

Wystawa, czyli punkt historyczny mieszczący się na pierwszym piętrze szkoły, przyciągnęła zainteresowanych historią zapisaną w pracach pisemnych, maturach, dokumentach, zdjęciach, kronikach i wpisach naszych starszych kolegów i koleżanek z przeszłości.

Ten niezapomniany i pełen wzruszeń dzień zakończył się drobnym poczęstunkiem. Dalsze rozmowy i wspomnienia kontynuowane  były długo przy kawie i smacznym ciastku.

W dniu kolejnym, tj. 5 listopada 2022 r., mieliśmy zaszczyt wziąć udział w zjeździe naszych Absolwentów.

Zapraszamy na kótką fotorelację z jubileuszu i zjazdu absolwentów.