- Informacje ogólne
- Warsztaty w Hiszpanii. Talavera de la Reina
- Linki do stron Erasmus+
- Międzynarodowe spotkanie koordynatorów we Francji, 7-9. 07. 2018r.
- Warsztaty w Polsce, Warszawa
- Warsztaty we Francji, Lyon
- Warsztaty w Niemczech, Möenchengladbach
- Rezultaty naszej pracy
- Promocja projektu
- Prezentacje
- Filmy
- Harmonogramy warsztatów
- Regulamin projektu
Prezentacje
Prezentację dotyczącą systemu edukacji w Polsce prezentowaliśmy na warsztatach w Hiszpanii.
Strategie marketingowe. Prezentacja została przedstawiona w czasie warsztatów w Warszawie.
Dragon's den, czyli jak młodzi przesiębiorcy pozyskują finanse na prowadzenie nowej firmy. W czasie warsztatów we Francji, uczestnicy projektu musieli przekonać do swoich planów biznesowych przedsiębiorców...
W czasie warsztatów we Francji przygotowywaliśmy z naszymi partnerami prezentacje w programie PowerPoint. Prezentacje związane były z wydarzeniem kulturalnym organizowanym na zakończenie warsztatu we Francji.
Bocuse_INTERNATIONAL__Lyon.pptx
Webinarium - Jak zdiagnozować swój potencjał i rozwijać swoje talenty". Uczestniczyliśmy w webinarium, przeprowadzonym przez wykładowczynię Szkoły Głównej Handlowej-panią Joannę Tabor-Błażewicz, z którego nauczyliśmy się wielu interesujących informacji pomocnych w realizacji projektu.
How_to_assess_your_potential.pptx
Studia zagranicą
Po podjęciu decyzji, najlepiej już w wakacje, przed rozpoczęciem nauki w klasie maturalnej warto znaleźć agencję, która pomoże w znalezieniu najlepszej oferty. Agencje proponują doradztwo zawodowe, testy osobowościowe a także pomagają w pisaniu listów motywacyjnych, które są uważnie analizowane przez pracowników uniwersytetów.
Podania wysyłać można już od 6 września. Natomiast pierwsza deadline aplikacyjna mija 15 stycznia, a ostateczny termin składania podań na studia w UK mija 30 czerwca.
Wymagania i kryteria, które należy spełnić
- egzamin dojrzałości, czyli Twój wynik z matury. Z reguły oczekiwana jest średnia wyników ze wszystkich zdanych przedmiotów maturalnych – a więc ustne przedmioty, czy polski też się wliczają! W tym przypadku sumujecie wyniki ze wszystkich zdanych przedmiotów – dzielicie przez ich ilość – i tak wychodzi Wam średni wynik!
- ponadto, często uczelnia oczekuje, aby aplikant zdał określoną ilość przedmiotów rozszerzonych – z reguły jeden, dwa lub rzadziej trzy – na określonym poziomie np. na 65% lub 70%.
- certyfikat językowy, najczęściej IELTS, zdany na 6.0-6.5 w skali 1–9 ; , że w części uczelni wystarczy dobrze zdana matura z angielskiego, na 90 proc. z poziomu podstawowego i 60-80 proc. z rozszerzonego
- list motywacyjny
- portfolio w przypadku uczelni artystycznych.
Osoby, które muszą podszlifować język albo którym zabrakło paru punktów w rekrutacji, a chcą już wyjechać i być na uczelni, mogą pójść na foundation year, czyli rok zerowy. Oprócz języka uczą się podstaw docelowego kierunku, niektóre przedmioty są potem przepisane do indeksu.
Opłata rekrutacyjna to 23 funty za 5 kierunków (maksymalna liczba kierunków, na które można aplikować).
Studia w UK są płatne, ale istnieje możliwość uzyskania pożyczki studenckiej, która jest spłacana po zakończeniu studiów.
Kierunki popularne wśród polskich studentów: ekonomia i finanse, kierunki techniczne i medyczne.
Więcej informacji na https://studiujwanglii.pl/