• Informacje ogólne

• Program Unijny Erasmus+ to program Unii Europejskiej majacy na celu rozpowszechnianie działań uczniów i nauczycieli z krajów unijnych w dziedzinie edukacji, szkoleń i sportu. Został zaplanowany na lata 2014-2020. Podstawą programu Erasmus+ są osiągnięcia poprzednio funkcjonujących programów edukacyjnych. Program powstał w wyniku połączenia następujących inicjatyw europejskich:

• programu „Uczenie się przez całe życie”,
          • programu „Młodzież w działaniu”,
          • Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink,
          • oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Program proponuje podejmowanie działań w zakresie następujących sektorów i akcji:

• Edukacja Szkolna (Akcja KA1 i KA2)
          • Kształcenie i Szkolenia Zawodowe
          • Szkolnictwo Wyższe
          • Edukacja Dorosłych
          • Młodzież
          • Projekty Centralne i Sport

Nasz Projekt to Akcja KA2, czyli współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, określany też mianem Partnerstwa Strategicznego. Partnerstwo Startegiczne ma na celu kształtować współpracę międzynarodową wszelkich organizacji i instytucji zajmujacych się edukacją młodzieży. Głównym celem programu jest wykorzystywanie działań przyczyniających się do wywierania wpływu na młodzież, w taki sposób, aby ta podwyższała swoje kompetencje, przydatne w późniejszym dorosłym życiu.

Projekty Partnerstwa Strategicznego to nie tylko szansa na rozwój młodzieży. Organizacje i instytucje biorące udział w projekcie mogą się także rozwijać dzięki wzajemnej współpracy, stosowaniu różnych rozwiązań i nowych metod pracy z młodzieżą, zdobywaniu nowych doświadczeń i ogólnie wymianie dobrych praktyk.