• Oferta edukacyjna na 2024/2025

• 22.04.2024 23:46
      • Przedstawiamy naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2024/2025
      • W roku szkolnym 2024/2025 absolwentom szkoły podstawowej proponujemy 3 oddziały o SPRAWDZONYCH PROFILACH KSZTAŁCENIA, wzbogaconych o nowatorskie programy autorskie lub innowacje.
        W KAŻDYM Z NICH PODSTAWOWYM JĘZYKIEM OBCYM JEST JĘZYK ANGIELSKI.

Poszczególne klasy - w skrócie:

Klasa 1A (akademicka SGH)
        z przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, geografia, język angielski

Języki obce: język angielski, drugi język – język niemiecki
        Przedmiot uzupełniający: język niemiecki w administracji i usługach
        Proponowany przedmiot dodatkowy: język angielski w biznesie

[język angielski – pierwszy język obcy (kontynuacja po SP);
        drugi język – język niemiecki: grupa początkująca (od podstaw) i grupa kontynuacji (pod warunkiem, że zbierze się grupa przynajmniej 14 osób)]

klasa_1a

Klasa 1a to tzw. klasa akademicka SGH objęta patronatem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczęszczający do tej klasy uczniowie w przyszłości zamierzają wybrać popularne dziś wyższe uczelnie o profilu ekonomicznym i będą chcieli w swojej pracy zawodowej wykorzystać znajomość podstaw przedsiębiorczości, ekonomii i języka branżowego biznesu; klasa wybierana jest także przez uczniów myślących o kierunkach uniwersyteckich związanych z matematyką, geografią lub turystyką. Porozumienie o współpracy zawarte z SGH umożliwia naszym licealistom uczestnictwo w konferencjach, wykładach i warsztatach na uczelni, co pozwoli na leprze poznanie specyfiki takich studiów i przyczyni się do racjonalnego postrzegania rynku pracy oraz mechanizmów nim rządzących i pośrednio do bardziej świadomego wyboru dalszych kierunków kształcenia. Przedmioty dodatkowe z języków branżowych oferowane dla profilu, język niemiecki w administracji i usługach oraz język angielski w biznesie, rozszerzają słownictwo fachowe oraz doskonalą umiejętności językowe i kompetencje uczniów w pracy i życiu zawodowym.

Klasa 1B (humanistyczna)
        z przedmiotami rozszerzonymi: język polski, historia, język angielski

Języki obce: język angielski, drugi język – język włoski
        Przedmiot uzupełniający: język włoski w turystyce
        Proponowany przedmiot dodatkowy: korespondencja sztuk

[język angielski – pierwszy język obcy (kontynuacja po SP);
        drugi język – język włoski: grupa początkująca (od podstaw) i grupa kontynuacji (pod warunkiem, że zbierze się grupa przynajmniej 14 osób)]

klasa_1b

Klasa 1 b to klasa o profilu humanistycznym stworzonym dla miłośników języka ojczystego i historii, czyli uczniów, którzy wiążą swą przyszłość ze studiami na kierunkach takich jak filologia polska, historia, filozofia, filologie obce, stosunki międzynarodowe, prawo, politologia, dziennikarstwo. Humaniści to idealni kandydaci na nauczycieli i polityków; często zostają także tłumaczami i dziennikarzami. W klasach humanistycznych odbywają się warsztaty z warszawskimi instytucjami kultury takimi jak Nowy Teatr lub TR Warszawa, tematyczne, związane z konkretnymi dziełami, ale i integracyjne, rozwijające uczniów pod względem interpersonalnym. Tradycyjnie już realizowany jest także program autorski korespondencja sztuk, którego istotą jest pokazanie związków między sztukami plastycznymi, muzyką, literaturą i teatrem oraz filmem. Część zajęć prowadzona jest tutaj metodą warsztatową z wykorzystaniem narzędzi typowych dla pedagogiki teatru i sztuki improwizacji. Zajęcia dodatkowe z języka włoskiego w turystyce wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy; ukierunkowane są na rozwijanie u uczniów umiejętności językowych przydatnych w różnych kontekstach sektora turystycznego.

Klasa 1C (biologiczno-chemiczna)
        z przedmiotami rozszerzonymi: biologia, chemia, język angielski

Języki obce: język angielski, drugi język – język francuski
        Przedmiot uzupełniający: matematyka w naukach przyrodniczych
        Proponowany przedmiot dodatkowy: język angielski w naukach przyrodniczych i medycznych

[język angielski – pierwszy język obcy (kontynuacja po SP);
        drugi język – język francuski: grupa początkująca (od podstaw) i grupa kontynuacji (pod warunkiem, że zbierze się grupa przynajmniej 14 osób)]

klasa_1c

Oferta klasy 1c o profilu biologiczno-chemicznym jest skierowana do kandydatów preferujących nauki przyrodnicze, którzy swoją przyszłość planują związać ze studiami o kierunkach medycznych, farmaceutycznych, chemicznych, przyrodniczych; nasi absolwenci tego profilu wybierają także studia psychologiczne na najlepszych polskich uczelniach. Prowadzenie lekcji z przedmiotów kluczowych nowoczesnymi metodami aktywizującymi wspomagane ćwiczeniami laboratoryjnymi pod okiem naszej doświadczonej i wykwalifikowanej kadry pedagogicznej owocuje wysoką zdawalnością rozszerzonej biologii i chemii na egzaminie maturalnym. Klasy biologiczno-chemiczne zapraszane są do udziału w warsztatach i laboratoriach odbywanych na Politechnice Warszawskiej lub SSGW. Jako przedmiot dodatkowy proponujemy matematykę w naukach przyrodniczych, która poszerza wiadomości z podstawy programowej o treści z zakresu rozszerzonego przydatne w nauce przedmiotów przyrodniczych, lub przedmiot edukacja prozdrowotna, który wykracza poza podstawę z biologii człowieka prezentując bardziej szczegółową wiedzę o zdrowiu i i czynnikach je warunkujących. Przedmiotem uzupełniającym jest angielski w naukach przyrodniczych i medycznych, czyli autorski program z dziedziny języka branżowego, na którym uczniowie poznają słownictwo przydatne w kontekstach zawodowych w służbie zdrowia oraz poszerzają wiedzę ogólną z dziedziny medycyny.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Oferta archiwalna:

OFERTA 2023/2024

Poniżej w kilku zdaniach o nas oraz nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024. Zachęcamy do lektury.

profile_2023.pdf

profile_2023.ppsx

Poszczególne klasy - w skrócie:

1a politechniczna (matematyczno-fizyczna).pdf

1b humanistyczna.pdf