• ANKIETY i MAPY

Uczniowie przeprowadzili ankiety, na podstawie których sporządzili mapy rejony z zaznaczonymi punktami gastronomicznymi, znajdujacymi się w okolicy szkoły, oferującymi produkty zdrowe, tanie i smaczne.

Ankiety można znaleźć online:

Healthy Lifestyle

Diet

Organic Food

Physical Activity

WYNIKI i WYKRESY

Młodzież przeanalizowała wyniki ankiet i sporzadziła wykresy...

GRA

Poniżej zamieszczony został plan warsztatów przygotowanych i poprowadzonych przez Panią Katarzyne Ołdak w czasie warsztatów w polskiej szkole w kwietniu 2016 roku. W czasie szkolenia Pani Ołdak wykorzystała grę swojego autorstwa którą zamieszczamy poniżej w wersji anglojęzycznej

Konspekt warsztatów

piątek 8.04.2016r. 15:30 – 18:30 (3h)

1. Integracja (Integration and the ice breaking)

2. A Mind Map (prezentacja metody) presentation of the method

3. Wykonanie map myśli na 2 tematy (2 grupy uczniów) – creating the Mind Maps – in two subjects (topics) – two groups of students

• Kinds of shops and range of the products (rodzaje sklepów i zakres produktów)

• Food – including the pyramid of health (kinds of meat, fruit, vegetables, bread, dairy products (nabiał)

• if you want to buy good quality food you should ask the shop assistant about (zapytać o) / ask the shop assistant for (poprosić o)….

1. wykreślanki (utrwalające słownictwo) – Find the hidden words – do uczniów: what you have to do is to find the hidden words in the diagram. Let’s check who is going to be the first one.

2. ćwiczenia aktywizujące (motivating activities)

sobota 9.04.2016r. 15:30 – 17:30

1. Sometimes we go to the shop and buy food which we don’t need, unhealthy food or food we have never tasted before and we are not sure we would like it. WHY IS THAT?

(kartki samoprzylepne, schemat niezdrowego, ale ładnie zaprezentowanego jedzenia, każdy podaje co najmniej 2 powody).

Write on the pieces of paper the reason of buying unnecessary food, especially unhealthy, put your sticker on the picture you have chosen (napiszcie na kawałkach papieru powody kupowania niepotrzebnego, niezdrowego jedzenia., przyklej naklejkę do obrazka, który wybrałeś).

1. Look at this advertising/ commercial of the food. Do you like it?

Choose the best one. Say why you choose this advertising. What is important to make a good advertisement in your opinion? – discussion

Spójrz na te reklamy żywności. Czy podobają Ci się? Wybierz najlepszą. Powiedz dlaczego ją wybierasz. Co jest ważne aby stworzyć dobrą reklamę żywności według Ciebie?

(wyświetlane na ekranie lub wydrukowane i naklejone w różnych miejscach Sali)

1. I will now give you instructions to create an advertisement. In your groups, please, create an advertisement of a chosen food product, make a video or some photos, then present it to the other students. Remember to use your knowledge about the methods of influencing people’s shopping choices.

Teraz podam wam instrukcje jak wykonać reklamę produktu żywnościowego. W grupach wykonajcie reklamę wybranego przez siebie produktu, zróbcie wideo lub kilka fotek, potem zaprezentujcie innym uczniom. Pamiętajcie, żeby posiłkować się wiedzą na temat metod wpływania na decyzje konsumentów. Praca w 2 grupach.

poniedziałek 11.04.2016r. 15.30 – 18.00

1. Let’s play the game. You have to start the game from question number 1. Then you should go to the question with the number which you can find in your answer. If you answer correctly to all the questions you’ll get back to question 1. If you answer incorrectly, you should find your mistake.

2. Create one question and three answers (one of them should be correct) to create your own game about a healthy lifestyle.

gra.pdf

POMOCE DYDAKTYCZNE ONLINE

W trakcie projektu uczniowie przygotowywali szereg pomocy dydaktycznych do zamieszczenia online. Pomoce były przygotowywane w celu pó,źniejszego ich wykorzystania w nauce języka angielskiego. Były to gry i ćwiczenia językowe do tyczace tematyki projektu - Zdrowy tryb życia, zdrowe nawyki żywieniowe oraz sport.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ćwiczeń przygotowanych przez uczniów:

1. Adam Kanafa klasa 2A
          2. Dominik Komarnicki klasa 2F
          3. Angelika Trzebiatowska klasa 2F
          4. Wiktoria Gotloiber klasa 2C.

Restaurant.pdf         Restaurant_-_2.pdf         Sport.pdf        kitchen_appliances.pdf