• Warsztaty w Polsce

• Warsztaty w Polsce odbyły się w dniach 8 - 12 kwietnia 2016, chociaż niektórzy z naszych gości przyjechali wcześniej,
          i wyjechali później. Być może dlatego, że tak dobrze spędziliśmy ten wspólny czas.

Plan warsztatów: Warsaw_workshops_2016.pdf

IMG_2832

Widać to na zdjęciach udostępnionych nam przez naszych niemieckich kolegów.

Tematyka warsztatów dotyczyła głównie przygotowania książki kucharskiej do druku. Pracujemy nad nią wspólnie z naszymi partnerami ze szkół w Niemczech, Hiszpanii i Francji. Uczniowie mieli za zadanie umieszczać przepisy na stronie projektu. Dzięki temu, że każda szkoła przygotowuje przepisy charakterystyczne dla swojego kraju, książka, którą stworzymy bedzie miała nietypowy międzynarodowy styl i charakter.

Niektóre przepisy wypróbowaliśmy w praktyce. W rodzinach goszczących uczniowie wypróbowywali swoich sił przygotowując swoje ulubione dania. Później wszystkie wspólnie degustowaliśmy na sobotnim bring and share lunch. W sobotnie południe również zostały zorganizowane zawody w lepieniu pierogów. Ponieważ wszystkie pierogi były przepyszne, wszyscy uczestnicy dostali nagrody :-)

IMG_2619       IMG_2609         IMG_0423      IMG_2651

Uczniowie z naszych szkół partnerskich mogli odwiedzić sklepy z produktami żywnościowymi, ale przede wszystkim Halę Mirowską, słynny bazar.

Ale nasze warsztaty nie dotyczyły tylko i wyłącznie jedzenia.

Wszystkich wzruszyło i zmotywowało do dalszych działań spotkanie z zawodnikami i trenerami Integracyjnego Klubu Sportowego przy AWF. Niepełnosprawni bohaterzy tego spotkania udowodnili nam, że to, co z pozoru wydaje się nie do zrealizowania, jest jednak możliwe, i wystarczy tylko chcieć, aby osiągnąć założony sobie cel. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni i życzymy im wielu sukcesów w karierze sportowej. Szczególnie mocno trzymamy kciuki za pana Adriana Castro, paraolimpijczyka, zdobywcę Szabli Kilińskiego, który przygotowuje się właśnie do udziału w Olimpiadzie w Rio.

IMG_0270       IMG_2545

Sami uczniowie zapragnęli spróbować swoich sił w rozgrywkach sportowych i dlatego zorganizowaliśmy w naszej sali gimnastycznej Turniej Piłki Siatkowej. Wszyscy zwycięzcy dostali nagrody.

IMG_0523

Zmęczeni, ale zadowoleni, pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi myśląc już o kolejnych spotkaniach.

Relacja z warsztatów przygotowana przez Mateusza Lubomskiego z klasy 2a

WARSZATY_W_POLSCE.pdf

Pod koniec warsztatów uczniowie ocenili je wypełniając ankietę ewaluacyjną, która zostala załączona poniżej.

ankieta.pdf