• Nasz projekt

• Nazwa naszego projektu to

„From a passive consumer to active player -

urban regeneration in four European cities”.

Grupa uczniów biorących udział w projekcie ma za zadanie przygotować zarówno komputerowy jak i fizyczny projekt wybranego obiektu do rewitalizacji z najblizszej okolicy. Chociaż projekt jest symulacyjny, może być kiedyś zrealizowany częściowo lub w całości przez władze lokalne. Uczniowie naszej szkoły wybrali opuszczoną i zaniedbaną halę teatru, który znajduje się na tej samej ulicy, co nasze liceum. Cel jest jasny. Chcemy przywrócić temu miejscu życie, sprawić, aby stało się ośrodkiem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców nie tylko z najbliższej okolicy, ale i z całej Warszawy.

W ramach pracy nad projektem odbyły się spotkania z architektem, księgową i projektantem. Młodzież spotakała się także  z przedstaiwcielami władz lokalnych, m. in. z Panem Cezarym Koconem, Naczelnikiem Wydziały Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Warszawa - Mokotów.

Młodziez przeprowadziła ankietę wśród mieszkańców naszej dzielnicy, uczniów i ich rodziców, oraz nauczycieli. Na podstawie jej wyników zdecydowano, że rewitalizowany budynek powinien być w przyszłości Centrum Nauki i Kultury.

W ramach pracy nad projektem młodzież przygotowuje fizyczną makietę budynku oraz model 3D. Opracowano wiele prezentacji i kilka filmów przedstawiajacych naszą pracę nad projektem.

Poniżej broszurka przygotowana przez uczniów naszej szkoły dla uczniów szkół partnerskich.

Broszura.pdf

Uczniowie dokumentują swoje działania na platformie eTwinning/TwinSpace, tworzą wspólnie z kolegami z zagranicy słownik multimedialny Dictionary/Pictionary dotyczacy słownictwa uzytego do opisu naszego projektu. Słownik jest tłumaczony na pięć języków: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki i polski. Dodatkowo załączone są pliki dźwiękowe i zdjęcia.

Często zamieszczane były publikacje w prasie elektronicznej i szkolnej na temat realizowanego projektu.