• Popularyzacja

• Publikacja na łamach czasopisma „Języki Obce w Szkole” (wydawnictwa FRSE)

Do upowszechniania rezultatów projektu wykorzystaliśmy literaturę fachową, tzn. „Języki Obce w Szkole”. Czasopismo to od lat służy wymianie doświadczeń z tematyki glottodydaktyki, językoznawstwa, psycholingwistyki i kulturoznawstwa. Adresowane jest do nauczycieli, metodyków i innych osób zajmujących się dziedziną kształcenia językowego, interesujących się najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie, poszukujących nowatorskich i skutecznych metod i technik nauczania. Na łamach pisma upublicznia się najnowsze osiągnięcia i prace instytutów naukowych związanych z oświatą i informuje o wydarzeniach, które mają wpływ na nauczanie języków obcych.

W numerze 2022/1 ukazał się recenzowany artykuł naszej koleżanki, p.prof. Katarzyny Deleżyńskiej, pt. „Zamiast białej kredy i czarnej tablicy” na temat roli programu Erasmus+ i projektów takich, jak te organizowane w naszym liceum, w odniesieniu do nauczania języka przy wykorzystaniu technologii i do podnoszenia jakości nauczania i uczenia się języków obcych.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z artykułem na stronie czaspisma, a dokładnie tutaj

Prezentacja na konferencji "„Erasmus+. Dobre praktyki – dzielenie się doświadczeniem” (warszawski WCIES)

Na temat orgaznizowanych przez nas edycji projektów oraz ich rezultatów staramy się rozmawiać z...każdym zainteresowanym tym tematem, przy róznych okazjach. Temat poruszaliśmy także w czasie spotkań z pracowikami innych szkół oraz doradcami metodycznymi WCIES, w tym na konferencji online dla warszawskich nauczycieli pt. „Erasmus+. Dobre praktyki – dzielenie się doświadczeniem”, zorganizowanej przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w dniu 10 czerwca 2022 r. Uczestniczka projektów i wieloletnia ich koordynatorka, p. prof. Katarzyna Deleżyńska, wystąpiła z prezentacją mutlimedialną pt. „Erasmus w czasach pandemii”, poświęconą projektom europejskim realizowanym w naszym liceum i ich rezultatom.

Udział w konferencji „Erasmus+" (XXXVIII LO im. Stanisława Kostki-Potockiego z Wilanowa)

W odpowiedzi na zorganizowaną przez nas międzyszkolną konferencję poświęconą naszemu programowi Erasmus+, zostaliśmy zaproszeni przez współpracujące z nami liceum z sąsiadującej dzielnicy Wilanów, XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego, na konferencję w dniu 9 czerwca 2022 r. To wielkie wydarzenie poświęcone było działaniom szkoły w ramach obecnie przez nich realizowanego programu Erasmus+ (projekt „The Breakthrough Project – wielopłaszczyznowy rozwój kadry na miarę Europy”), a udział w nim wzięli m.in. przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz zastępca burmistrza dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. W czasie spotkania koorydnatorzy i inni uczestnicy zaprezentowali swe wybrane osiągnięcia w bieżacej edycji programu, a w częsci drugiej konferencji podzieliliśmy się rezultatami programu, wymieniliśmy się nabytymi doświadczeniami i dobrymi praktykami i staraliśmy się zachęcić do udziału przedstawicieli szkół niebiorących jeszcze udziału w programie. Mieliśmy także okazję porozmawiać na temat współpracy, jaką planujemy nawiązać z tym liceum przy okazji realizacji kolejnej edycji naszego projektu.

Konkurs na Międzynarodowy Dzień Edukacji

Celem promocji projektu wśród uczniów zorganizowaliśmy konkurs online (za pomoca aplikacji MS Forms) z okazji Międzynarodowego Dnia Edukacji (24 lutego 2022 r.) pt. "Erasmusowy Challenge w Konopnickiej". Był to kwiz związany z miejscami i państwami odwiedzonymi przez kadrę liceum w ramach bieżącej edycji programu Erasmus+, a nagrodami dla zwycięzców były dyplomy i gadżety (maskotki, breloki, długopisy, magnesy, itp) przywiezione przez nas z miejsc takich jak tętniący życiem Dublin w Irlandii, Florencja zwana najpiękniejszym miastem Włoch, urzekające swą historią Nafplio w Grecji oraz słoneczne i subtropikalne Malaga w Hiszpanii i Limassol na Cyprze. Nagrody wręczono w czasie czerwcowego apelu szkolnego.

KONOPNICKA STORY, czyli szkolny periodyk okolicznościowy

Celem promocji edycji projektu wydaliśmy numer specjalny naszego szkolnego periodyku okolicznościowego, KONOPNICKA STORY. Dzięki nabytym przez nas umiejętnościom z dziedziny TIK wydanie przygotowaliśmy i złożyliśmy sami. Zachęcamy do lektury!

konopnickastory_erasmus.pdf