• Konferencja międzyszkolna

• W dn. 25 lutego 2022 r. o godz. 15:00 w gmachu XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Warszawie, odbyła się międzyszkolna konferencja The BEST OF Erasmus+ Projects, której celem była wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami, wiedzą nabytą na kursach Erasmus+ i rezultatami projektu z przedstawicielami zaprzyjaźnionych szkół warszawskich.

25 lutego 2022 r. mieliśmy zaszczyt gościć u siebie przedstawicieli zaprzyjaźnionych liceów warszawskich na zorganizowanej przez nas konferencji międzyszkolnej The Best of Erasmus+ Projects, poświęconej dobrym praktykom i wdrażaniu rezultatów po wyjazdach mobilnościowych.

Szkolenia kadry są bazą zaplanowanej na lata 2020-2022 kolejnej edycji projektu Erasmus+ organizowanej w naszej placówce. Tym razem realizowany projekt nosi nazwę Wobec wyzwań dzisiejszej edukacji (Facing the Challenges of Today’s Education). W ramach projektu odbyły się już wszystkie zaplanowane mobilności, tj. 11 szkoleniowych wyjazdów do 5 krajów Unii Europejskiej (Irlandia, Włochy, Grecja, Hiszpania, Cypr), które mają się przyczynić do rozwoju naszych kompetencji jako nauczycieli, i obecnie wprowadzamy w życie działania zaplanowane na początkowym etapie prac nad projektem.

Uzyskanymi rezultatami podzieliliśmy się na zorganizowanej przez nas konferencji międzyszkolnej The Best of Erasmus+ Projects, wierząc, iż promowanie programów Erasmus+ wśród szkół niekorzystających jeszcze z programu, a także wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami z realizatorami podobnych projektów są skutecznymi i niezbędnymi elementami upowszechniania rezultatów pomobilnościowych projektu.

Podobnie jak po międzyszkolnych spotkaniach organizowanych w poprzednich edycjach programu,  także z tej konferencji wyszliśmy bogatsi o nową wiedzę dotyczącą projektów programu Erasmus+ odbywających się w innych liceach i zaopatrzeni w nowe, cenne wskazówki i pomysły dotyczące sposobów uatrakcyjnienia programu. Mamy także nadzieję, iż spotkanie zaowocuje nawiązaniem współpracy w zakresie realizacji jednego z naszych przedsięwzięć, zaplanowanego jeszcze na obecną edycję programu.