• Na podstawie Regulaminu i zasad budżetu uczniowskiego, w roku szkolnym 2023/2024, kontynuujemy działanie i realizację programu.

Zgodnie z regulaminem, Budżet uczniowski jest to wydzielona, z funduszu Rady Rodziców, kwota środków finansowych, przeznaczona na inicjatywy i projekty zgłaszane przez uczniów naszej szkoły. W tym roku to 11 000 zł.

Projekt może zgłosić uczeń naszej szkoły sam lub w grupie. Projekt może dotyczyć:

1. organizacja wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, sportowym lub charytatywnym,
          2. poprawienia jakości życia, funkcjonowania i nauki w szkole.

Projekt musi być możliwy do zrealizowania i zakończony do 31 maja 2024 roku.

Projekt musi być zgodny z zasadami działania szkoły, jej misją, prawem oświatowym oraz statutem szkoły. Ponadto, jeśli do realizacji projektu wymagana byłaby zgoda dyrekcji szkoły, projektodawcy dołączają taką zgodę.

Termin składania projektów upływa 31 stycznia 2024 roku. Projekt można złożyć w formie papierowej do Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Projekt należy przedłożyć wraz z informacjami wskazującymi cel projektu, przybliżoną liczbę odbiorców, harmonogram działań, oczekiwane rezultaty, szacowany kosztorys (poparty rozeznaniem cenowym). Projekt powinien zwierać zgodę dyrekcji szkoły na jego realizację.

Udział w projekcie jest dobrowolny i przystąpienie do niego jest równoznaczne z przyjęciem w pełni postanowień niniejszego regulaminu. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie decyzje podejmuje Komisja składająca się z Dyrektora Szkoły oraz Przewodniczącego Rady Rodziców.

Marta Waśkiewicz

Przewodnicząca Rady Rodziców