• XVI Tydzień Misyjny

Tradycją XLII LO im. Marii Konopnickiej w Warszawie jest coroczna organizacja Tygodni Misyjnych. W obecnym roku szkolnym, w dniach 04-08.04.2022 r., odbędzie się już XVI Tydzień Misyjny, któremu towarzyszyć będą liczne atrakcje dla młodzieży: spotkania z osobami, które pochodzą z innych kontynentów lub pracowały na innych kontynentach jako misjonarze lub wolontariusze, prezentacje i filmy, które przybliżą zwyczaje i kulturę innych ludzi oraz loteria fantowa (dzięki życzliwości wielu Sponsorów).

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, chcemy urządzić loterię fantową w naszej szkole.Dochód z loterii zostanie w całości przeznaczony na realizację programu "Pomoc Szkołom w Afryce". W ramach programu środki przeznaczone są na eukację dzieci, wyposażenie sal lekcyjnych i zakup pomocy dydaktycznych do wybranej szkoły w Afryce -  informacje na temat programu można znależć na stronie:

Przedsięwzięciu patronuje Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitarnej w Warszawie.