• Speakers' Corner - Kącik Mówców

• Prezentacja_Kacik_Mowcow.pptx

Innowacja Speakers' Corner powstała po to, żeby umożliwić uczniom opanowanie umiejętności publicznego wypowiadania się w języku angielskim.

Publiczne występowanie to nie jest rzecz łatwa, ale wszyscy się zgadzają, że potrzebna. Przyda się nie tylko na studiach czy w pracy zawodowej. Będzie niezwykle przydatna już teraz, ponieważ nasi uczniowie biorą udział w wymianie międzynarodowej w ramach projektu Erasmus.

Dzięki tym zajęciom publiczna prezentacja projektu lub oprowadzenie grupy kolegów z zagranicy po Warszawie nie przyprawi Was o łomotanie serca, ale będzie źródłem prawdziwej satysfakcji. W końcu po to przecież uczymy się języka obcego, żeby używać go w praktyce.

Zajęcia prowadzimy w ramach języka angielskiego w klasach społecznych.  Mają one formę klubu mówców. Nasi uczniowie nauczą się, jak:

yes  płynnie wypowiadać się na wybrany temat

yes  prowadzić spotkanie i kontrolować czas wystąpień

yes  być aktywnym i życzliwym słuchaczem

yes​  zapanować nad swoją mową ciała, świadomie używać gestykulacji

yes  prowadzić prezentację z wykorzystaniem pomocy multimedialnych