• Sport w Konopnickiej

• 30.09.2020

Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych

Uczniowie naszej szkoły brali udział w mistrzostwach dzielnicy w biegach przełajowych na dystansie 1500 metrów dziewczyny i 2000 metrów chłopcy.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2e Justyna Kowalska zajęła 3 miejsce

w dzielnicy i będzie reprezentować Mokotów na Mistrzostwach Warszawy.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca poza podium, ale zdobyli punkty dla szkoły.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

17.12.2019

Reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt zdobyła 3 miejsce na Mistrzostwach Mokotowa.
          Chłopcy zakończyli rywalizację w fazie grupowej.

6.12.2019

Mikołajkowy turniej w piłce ręcznej. Reprezentacja dziewcząt zajęła 3 miejsce.

Mikołajkowy turniej w piłce siatkowej reprezentacja chłopców z 42 LO zakończyła na 2 miejscu

4-6.11.2019

Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej  2019/20
          Reprezentacja chłopców i dziewcząt wzięła udział w rozgrywkach mokotowskich. Po zaciętych meczach skończyliśmy rywalizację w grupie bez awansu do ćwierćfinału.

17.09.2019

Justyna Kowalska z klasy 1e zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych w roku szkolnym 2019/20.
          Reprezentowała  XLII LO na Mistrzostwach Warszawy kończąc rywalizacje w 3 dziesiątce.
          Pozostali uczniowie bez kwalifikacji do dalszej rywalizacji.

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W roku szkolnym 2017/18 na Mistrzostwach Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych XLII Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Warszawie reprezentowało siedem osób.
          Wiktoria Karos klasa 1c w biegu na 2000 metrów zajęła 2 miejsce, a Anita Sikora z klasy 2c 7 miejsce na 1000 metrów. Obie uzyskały kwalifikacje na Mistrzostwa Warszawy, które odbyły się 5 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego.
          Niestety Wiktoria Karos zmieniła szkołę i reprezentowała nas Anita Sikora, która uplasowała się w pierwszej dwudziestce co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę to, że w zawodach brali udział zawodnicy trenujący na co dzień w klubach sportowych.
          W Mistrzostwach Mokotowa w sztafetowych biegach sztafetowych dziewczęta zajęły 4 miejsce,chłopcy

Szkolna reprezentacja koszykówki chłopców w roku szkolnym 2015/16 zajęła 5 miejsce w Lidze Mokotowskiej(edycja jesienna) i 4 miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Mokotów. Po trzech latach zajmowania najwyższego stopnia podium nasi reprezentanci czują ogromny niedosyt i zapowiadają, że w wiosennej edycji Ligi Mokotowskiej będą się liczyć w walce o najwyższe miejsca.

Szkolna reprezentacja koszykówki dziewcząt w roku szkolnym 2015/16 zajęła drugie miejsce w grupie w Mistrzostwach Dzielnicy Mokotów. Nie dało to możliwości awansu i walki o czołowe miejsca w turnieju. Dziewczyny brały również udział w Lidze Mokotowskiej gdzie walczyły z najlepszymi drużynami nie tylko z naszej dzielnicy.

Reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt po trzech latach spędzonych na podium w roku szkolnym 2015/16 będąc faworytkami turnieju, nie wyszły z grupy, zajmując w niej drugie miejsce. Było to ogromne rozczarowanie dla naszych szczypiornistek. W ślad za naszymi dziewczętami poszli nasi reprezentanci, kończąc rywalizację w fazie grupowej.

Szkolna reprezentacje piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w roku szkolnym 2015/16 brały udział w Mikołajkowym Turnieju, w którym obydwa składy zajęły pierwsze miejsca.W Mistrzostwach Dzielnicy Mokotów nasze złotka musiały uznać wyższość innych szkół mokotowskich. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczą o miejsca V-IX

W roku szkolnym 2015/16 nasza szkoła propagując zdrowy tryb życia wystawiła reprezentację w biegach sztafetowych. Podczas Memoriału Malinowskiego Bartosz Sokołowski zajął drugie miejsce. Możemy się również pochwalić szkolną reprezentacją w pływaniu, której sztafeta na Mistrzostwach Mokotowa zajęła drugie miejsce.

Wieloletnią tradycją naszej szkoły, są spływy kajakowe. Organizowane głównie w okolicach Skierniewic, na pełnej dramatycznych przełomów i drapieżnie rwącego nurtu rzece RAWCE, która w 2014 roku uzyskała tytuł rzeki roku. Spływy kajakowe połączone są z nocnym marszem terenowym na orientację.

Z okazji Dnia Dziecka staramy sie wprowadzić nową tradycję sportową. Organizujemy rajdy rowerowe :)