• Skład Prezydium Rady Rodziców

• godz. 17:00 w sali nr 1, w dni zebrań i dni otwartych

• MISJA

• Szanowni Państwo,

Misją Rady Rodziców jest wspieranie szkoły i uczniów we wszelkich działaniach mających na celu poprawę warunków nauczania i wychowania naszych dzieci. Pragniemy rozbudzać aktywność i wrażliwość młodzieży oraz jej rozwój kulturalny.

Liczymy na aktywne uczestnictwo rodziców i młodzieży w pracy na rzecz środowiska szkolnego, prosimy o kontakt i podzielenie się Waszymi uwagami i pomysłami. Czekamy na Wasze sugestie i propozycje zarówno dotyczące ewentualnych projektów, jak też źródeł ich finansowania. Zapraszamy osoby aktywne i przedsiębiorcze do pracy w Radzie Rodziców, zaś uczniów – do dzielenia się z nami swoimi pomysłami i sugestiami.

Rada Rodziców finansuje m.in. nagrody w konkursach szkolnych i na zakończenie roku, przyznaje pomoc socjalną uczniom w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, dofinansowuje stypendia naukowe i sportowe, finansuje działalność szkolnych drużyn sportowych oraz zakup książek do biblioteki, wspiera imprezy organizowane przez Szkołę, stara się podwyższać standardy nauczania poprzez zakup wyposażenia (rzutniki, odtwarzacze, itp.). Środki na te działania pochodzą z organizowanych przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski akcji takich, jak koncerty charytatywne oraz poszukiwanie partnerów i sponsorów, ale przede wszystkim z dobrowolnych składek rodziców. Z naszej pomocy korzystają wszyscy uczniowie naszej Szkoły, dlatego chcielibyśmy, żeby działalność Rady Rodziców wspierali również wszyscy rodzice.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie funduszu Rady. Środki przeznaczane są głównie na wydatki związane z naszymi dziećmi, w pierwszej kolejności finansowane są projekty, które mają na celu promowanie wśród uczniów właściwych postaw (nagradzana jest aktywność na różnych polach, udział w projektach naukowych i społecznych oraz wyniki w nauce). Uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców.

Prosimy o kontakt poprzez system Librus (adresat: „szkolna rada rodziców”) lub na adres e-mail: rrodzicow@onet.eu. Jesteśmy także dostępni podczas zebrań z rodzicami i dni otwartych na terenie szkoły.

Przewodniczący Rady Rodziców

• Wpłaty na Radę Rodziców

• Szanowni Państwo,

w imieniu Rady Rodziców, uprzejmie proszę o wydrukowanie, wypełnienie i dostarczenie do wychowawcy klasy - w terminie do końca pażdziernika br. - załączonej poniżej deklaracji.

Wpłaty mają charakter dobrowolny, a wysokość zadeklarowanej kwoty jest dowolna. Informacje posłużą nam do zaplanowania wydatkowania zebranych środków na potrzeby uczniów szkoły.

Ponadto, przekazane przez Państwa informacje kontaktowe (adresy e-mail) umożliwią sprawne informowanie przez Radę Rodziców o planowanych i podejmowanych w Państwa imieniu działaniach.

Z wyrazami szacunku,

Przewodniczący Rady Rodziców

deklaracja do pobrania

dane do przelewu:

Rada Rodziców przy XLII LO im. Marii Konopnickiej

ul. Madalińskiego 22, 02-513 Warszawa

numer konta: 59 1240 6423 1111 0000 4583 1287

* w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę